Merve Ataş

Merve Ataş

Mail: merveatas@nasilhaber.com

Makale Başlık Üstü - Max. 610px genişliğinde

Teknolojik Trendler Ve 2021’in Tüketici Trendleri

Teknolojik Trendler Ve 2021’in Tüketici Trendleri

Günümüzde artık satın alma, tüketme ve kullanım alışkanlıklarımız değişti. Gelişen teknoloji ve yaşama standartlarına oranla değişkenlik gösteriyor. Pandemi sürecinde e platformlarına ihtiyacımız olduğunu gördük. Gezmek, eğlenmek, alışveriş yapmak,  ve sosyalleşmeyi artık sanal ortamlarda yapmaya başladık. Bunlar doğrultusunda yeni isteklere karşılayacak trendler gelişecek.

NEDİR BUNLAR ?

Kişiselleştirilmiş çevrimiçi eğitim 

Bu dönemde çok fazla yüz yüze kaldığımız canlı dersler bunun daha nasıl evrimleşeceğini merak ediyoruz işte  e -öğrenmenin geleceği, bulunduğunuz yere, kullandığınız cihaza, saat diliminize, kendi öğrenme stilinize ve tercihlerinize göre uyarlanmış verilere dayalı bir eğitim planı ile her zamankinden daha kişiselleştirilirmiş olacak.

 

Ses teknolojisinin

Daha gelişmiş, güvenilir ve kullanım doygunluğu his ettirecek ses teknolojisi gelmesi, önümüzdeki yıllarda içinde Siri, Google Assistant ve Alexa gibi sesli asistanların ileriye doğru hızı yavaşlayacak gibi gözükmüyor. Önümüzdeki yıllarda çoğumuz, her sözümüze bağlı kalacak ve her emri uygulayacak rahat bir yeni bir aile üyesi sahip olacaktır.

 

Oyun içi pazarlama

Markaların oyun dünyasını müşterileri ile bağlantı kurmak için önemli bir etmen olarak görüyor ve öne çıkan trendler arasında yer alıyor. Günümüzde oyun oynamak çok daha geniş bir kitleye hitap ediyor ve çevrimiçi olması ile neredeyse yeni sosyal ağ haline geldi. Oyunlar bu şekliyle, markalar için karşı konulmaz bir pazarlama fırsatı sunuyor. Oyuncular, “skinning” olarak bilinen özellik sayesinde avatarlarını bir tür ürün yerleştirme ile ünlü birçok moda markasında giydirebilirler. Bu tür oyun içi pazarlamanın, önümüzdeki yıl daha fazla marka oyuna girdikçe artacağını göreceğiz.

 

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Google News