Rüya Özkıcır

Rüya Özkıcır

Mail: ruyaozkicir@nasilhaber.com

Makale Başlık Üstü - Max. 610px genişliğinde

Bak ne kadar umurumda?

9 ay karnında taşıyorsun. Geceleri uykusuz kalıyorsun, iki lokma fazla yesin diye yeri geliyor palyaço oluyorsun, kıyafetlerin etiketi tenine zarar gelecek diye kesiyorsun, hastalanınca kendinden geçiyorsun ama biri çıkıp geliyor eş, dost, akraba hiç fark etmez “ Aaa ben çocuğumu hiç böyle yetiştirmedim, bu gidişle bu sizin tepenize çıkar “ deyi veriyor. Çıksın ablacım isterse tepemize kuş gibi sıçıversin bu hayatta bir çocuğun mutluluğundan gülümsemesinden daha güzel ne var, bana söyler misin?

Çocuğunuzu büyütürken kimseye kulak asmayın. İnsanlar sizi eleştirmekten ve tenkit etmekten başka hiçbir şey yapmazlar. Çocuğunuzun bir davranışı hoşlarına dahi gitse, bunu söylemekten imtina ederler. Dört dörtlük bir anne de olsan,  seni eleştirecek bir şey bulurlar.

Hele ki şu karantina döneminde hepimizin sinirleri ve psikolojisi bozuldu. Anneler olarak çokça zorlandığımızın farkındayım ancak, empati yapmanızı öneririm. Anneler günde en az 1 kere dışarı çıkan, haftada bir kaç gün parka gidebilen çocuğunuz evde sanki bir fanusun içinde o da sizin gibi bunaldı ve sıkıldı ve sizden başka arkadaşı yok.

O yüzden boş verin ev dağınık kalsın, boş verin temizlik kalsın, boş verin ütü kalsın, keyif yapın çocuğunuzla bu zamanları geri gelmeyecek. Yaptığınız işlere çocuğunuzu da dahil edin, öz güven kazansın. Karantinayı fırsata çevirmek sizin elinizde ve unutmayın, elinizde bir cevher var onu da ortaya çıkartmak sizin elinizde...

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Google News